קבלן לביצוע עבודות תמ”א 38

ירון אור - הנדסה ובניה בע״מ

קבלן לביצוע עבודות תמ"א 38

למה לבחור בחברת “ירום אור” כשותפה לתהליך? הניסיון – לחברת ירום אור ניסיון רב ומוצלח בביצוע עבודות תמ”א 38, אין טוב יותר ממראה עיניים ולכן אנו מזמינים אתכם להתרשם מפרויקטים קיימים ועומדים ולא מהדמיות ממוחשבות. ברזומה החברה ביצוע עבודות תמ”א 38 ברעננה ובתל אביב וכמו כן לחברה ניסיון רב בבניית פרויקטים למגורים וכן ניסיון בשיפוצי בנייני מגורים ובפרויקטים של התחדשות עירונית שבוצעו עבור עיריית תל אביב ועיריית רעננה ועוד.

צוות העובדים

חברתנו מעסיקה ישירות עובדים מקצועיים ומבצעת את כל הפרויקטים באמצעות הצוותים שלה ולא מעבירה את העבודות לקבלני משנה חיצוניים, לחברת ירום אור צוות גדול של אנשי מקצוע איכותיים ואמינים שהתמקצעו בזכות ההכשרות שהם עוברים מדי תקופה ובזכות ההתנסות בפועל בעבודות בעלות אופי מורכב בפרויקטים השונים. אנו נעמיד לרשותכם את טובי המהנדסים, אדריכלים, מנהלי העבודה ופועלי הביצוע שלנו לשם ביצוע הפרויקט שלכם, כי הצלחת הפרויקט שלכם הינה ההצלחה שלנו.

קבלן שלד מומלץ

איתנות פיננסית

לחברת ירום אור גב כלכלי איתן וחסון, החברה מתחייבת לשמור על האינטרס של בעלי הדירות ולהעמיד לרשות הפרויקט את כל הערבויות הנדרשות לשם קבלת המימון וכל התנאים הנדרשים מהגורמים השונים להנעת הפרויקט.

הכתובת שלכם לביצוע תמ"א 38

להישאר באותה הכתובת, בבית מרווח ובטוח יותר

למה תמ"א 38?

מדי 20 שעות מתרחשת רעידת אדמה על כדור הארץ (בישראל כפעם בשבוע) רב רעידות האדמה אינן מזיקות וחלקן הגדול כלל אינו מורגש.
ידוע כי כל 80-90 שנה פוקדת את אזורינו רעידת אדמה חזקה וקטלנית, רעידת האדמה הקטלנית האחרונה הייתה בשנת 1927.
אי לכך, אישרה המועצה הארצית לתכנון ובניה את תכנית מתאר ארצית (תמ"א) 38.
מטרת התכנית לקבוע הנחיות לחיזוק מבנים קיימים כדי להבטיח עמידותם בפני רעידת אדמה.

תמ"א 38

אילו מבנים עומדים בקריטריונים לביצוע תמ"א 38?

בניינים אשר נבנו לפי היתר בניה שהוצא לפני 1 בינואר 1980, ושנקבע על ידי מהנדס שאינם בנויים על פי תקן ישראלי 413,בעלי שתי קומות ומעלה ושטחם עולה על 400 מ"ר וכמו כן מבנים שההיתר ניתן לאחר תאריך זה אולם נקבע ע"י מהנדס שלא נבנו על פי ת"י 413 זכאים ליישום התכנית.

מה מקבלים בעלי הדירות?

בתמורה לקבלת זכויות הבנייה על גג הבניין, בעלי הדירות מקבלים:

  • חיזוק הבניין מפני רעידת אדמה
  • חיזוק הבניין מפני רעידת אדמה
  • הוספת חדר או ממ"ד לכל דירה עד 25 מ"ר
  • התקנת / שיפוץ מעלית
  • חידוש כל המערכות המרכזיות
  • שיפוץ כללי למעטפת הבניין, ללובי, לחדרי המדרגות ולקומת הקרקע

כיצד להניע את תהליך התמ"א 38 בבניינכם?

תכנית תמ"א 38 הינה תכנית בה כולם יוצאים מורווחים. הן בעלי הדירות אשר מעלים את ערך נכסם ומשפרים את איכות חייהם מבלי להוציא פרוטה מכיסם, הן העירייה המקומית המשפרת את חזות העיר ואת איכות תושביה ומקבלת מיסים עבור תוספות הדירות החדשות והן עבור הקבלן אשר מרוויח ממכירת הדירות החדשות לאחר מימון כל עלויות הפרויקט.
אולם על מנת להוציא את הפרויקט לפועל נדרש שיתוף פעולה מלא מצד הדיירים.
ברגע שיש הסכמה של רוב הדיירים (בהתאם לחוק די בהסכמה של 66% מהדיירים לצורך ביצוע הפרויקט אולם מומלץ למקסם את אחוז ההסכמה ככול הניתן) במידה וקיים דייר אשר מתנגד לתהליך, אין הדבר צריך להרתיע את שאר הדיירים המעוניינים שכן בסופו של יום כולם יוצאים נשכרים מהפרויקט אולם ניתן לערב את חברת הבניה שהיא בעלת ניסיון עשיר ורחב בתחום והיא תוכל לנסות ולשכנע את אותו דייר בכדאיות הפרויקט.
על הדיירים למנות ועד פעולה אשר יורכב מחברים המשקפים את רוב האינטרסים (צד עורף, חזית וכו'...) רצוי שלחברי הועד יהיה זמן פנוי ומרץ להשקיע על מנת לקדם את הנושא.
ברגע שיש לנו הסכמה מלאה/חלקית וועד שהתמנה לטיפול בפרויקט אפשר לצאת לדרך.

מהם תהליכי העבודה?

השלב הראשון הוא יצירת הקשר הראשוני עם חברת הבניה. נציג מטעם החברה יגיע לבניין להכרות ראשונה עם הדיירים, לבדיקות שטח ראשוניות, בחינת נתוני הבניין והתאמתו לדרישות תמ"א 38. בשלב השני במידה והוועד מחליט להתקדם, ממשיכים לבדיקת תמ"א מורחבת, כלומר בדיקות הנדסיות, תכנוניות, כלכליות ומשפטיות שבסופן מתגבשת הצעת תמ"א ותוגש לדיירים הצעה מפורטת ומנומקת הכוללת לוח זמנים מפורט.
השלב השלישי הינו שלב גיבוש הסכם ההתקשרות, החברה ונציגי הועד מגבשים הסכם התקשרות ותכניות מתקדמות הכוללות את כל פרטי הפרויקט וזכויות הדיירים. בשלב הרביעי זהו שלב בירוקרטי ובו חברת הבנייה מגישה לעירייה ולוועדות השונות את כל הבקשות לצורך קבלת היתרי הבנייה ולטובת קידום הפרויקט.
השלב החמישי מתחיל מיד עם קבלת היתרי הבנייה ובהתאם ללוחות הזמנים המסוכמים. בשלב זה מתמנה מפקח בניה צמוד, שתפקידו להבטיח את איכות הבניה תוך התחשבות מרבית בדיירי הבניין. בשלב זה מתבצעות כל עבודות חיזוק הבניין, תוספות הממ"דים, מרפסות, מעלית וכו'... בהתאם למוסכם ולבסוף מעבר לבנייה הנוספת והפיתוח הסביבתי.
השלב האחרון בפרויקט הינו גמר הבנייה והשבחת הנכס - ברגע שהסתיימו עבודות הבנייה, הבניין חוזק, שופץ ושודרג, אתם מקבלים שקט נפשי ובטחון מפני הסכנות השונות (רעידת אדמה, איום הטילים...) אתם יודעים שהנכס שלכם מוגן מכל אלה ובנוסף העליתם את ערך הנכס שלכם ללא כל הוצאה כספית מצדכם, קיבלתם דירה גדולה ומרווחת יותר בבניין מעוצב ועדכני עם מערכות ותשתיות חדשות ומתקדמות לשביעות רצונכם המלאה.

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!