האם קבלן שיפוצים רשאי לבנות בניין?

הלשון היא מרכיב חשוב מאוד בחברה שלנו וגם אם אנחנו נוטים להתעלם מניואנסים לשוניים פעמים רבות יש להם משמעות עמוקה.

אפשר ללמוד על חברה אנושית המון על סמך השפה שלה כאשר לדוגמא מסופר על אי קטן באוקיינוס השקט אשר האוכלוסייה בו לא השתמשה במושגים של ימין ושמאל אלא רק בכיווני השמיים (קרי צפון, דרום, מערב ומזרח) וכך הם לא התבלבלו אף פעם בכיוונים.

על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי השאלה האם האם קבלן שיפוצים רשאי לבנות בניין? היא לא רק סמנטיקה אלא יש לה משמעות אדירה לתחום הבנייה.

אם כן אתם צריכים להבין כי יש הבדל בין קבלן שיפוצים ובין קבלן רגיל והראשון לא יכול לבנות בניין ואילו השני יכול לבנות בניין מאפס.

עליכם לקחת בחשבון את ההבדל הזה אם אתם מחפשים אחר קבלן אשר יבנה לכם בניין חדש מאפס. ראו גם: קבלן שלד

קבלני תמ"א 38 קבלן שיפוצים

איך אדע כי אני בוחר קבלן אשר יכול לבנות בניין?

אך העובדה כי מישהו קורא לעצמו קבלן ממש לא אומרת כי הוא יכול בפועל לבנות בניין לא כל שכן לבנות את הבניין ברמה גבוהה.

על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אתם צריכים לעשות הכול בכדי לבחור את הקבלן הטוב ביותר לבניית הבניין ולא להתפשר על הנושא זה.

כאן המקום לציין שאם אתם רוצים לבחור את הקבלן הטוב ביותר כדאי לכם לבחון את הניסיון של הקבלן.

קרי כדאי לכם לבחון האם הקבלן בנה בניינים בעבר מאפס וכך תדעו האם הוא יכול לעמוד במשימה של בניית הבניין והאם אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות שיבצע את העבודה.

מדוע כל כך חשוב לחתום על חוזה עם קבלן וגם עם קבלן שיפוצים?

בין אם אתם רוצים לבצע שיפוץ קטן ובין אם אתם רוצים לבנות בניין מאפס אתם צריכים לשאול את עצמכם לא רק האם קבלן שיפוצים רשאי לבנות בניין? אלא גם כיצד אבטיח כי הקבלן יבצע את העבודה ולא יפסיק באמצע ויגרום לי לנזק בלתי הפיך.

על רקע זה אנחנו ממליצים לכם תמיד אבל תמיד בעת ההתקשרות עם הקבלן לחתום אתו על חוזה ברור שבו מוסדרים היחסים המשפטיים שלכם עם הקבלן ובו מפורט בדיוק מה החובה של הקבלן ומה הזכויות שלו וכך תימנעו מקשיים, תקלות, בעיות או ליקויים אשר יפגמו בכם ויגרמו לכם לנזק אדיר אשר יהיה לכם קבה להתאושש ממנו.

קבלן לביצוע עבודות תמ”א 38 >>

ראו גם: קבלן לבנייה פרטית >>

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!