תמ”א 38 – מה זה ואיך התהליך מתבצע?

לא רבים מודעים לכך אך ישראל נמצאת בסיכון מאוד גדול לרעידת אדמה וכל כמה עשרות שנים מתרחשת בה רעידת אדמה גדולה כזאת.

על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי בישראל יש אלפי בתים שנבנו לפני 1980 וזה אומר כי הם לא עומדים בתקן הישראלי אשר מגן מפני רעידות אדמה.

כך מאות אלפי ישראלים נמצאים בסיכון עצום וזהו משהו שאי אפשר להשלים אתו. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי תמ”א 38 באה לענות בדיוק על הצורך הזה.

תמ”א 38 נועדה להגן על בתים מפני רעידות אדמה ולהבטיח כי כל הבתים בישראל ימוגנו כנגד רעידות אדמה.

היתרון הגדול של התכנית הוא שלדיירים היא לא עולה השקל והקבלן והיזם מרוויחים ממנה דירות שהם יכולים למכור ועל כן התכנית הזאת מוצלחת כל כך לשני הצדדים.

תהליך תמ"א 38 ירום אור

על מה אני צריך לשים דגש אם אני רוצה להוציא לפועל תכנית של תמ”א 38?

אם אתם גרים בבניין ישן ואתם מעוניינים לבצע תכנית של תמ”א 38 אתם צריכים לדעת כי קבלת האישורים לבצע את התכנית היא לא משימה כל כך קלה.

על רקע זה אנחנו חייבים לציין שאם אתם רוצים לזרז את ההליך ולהבטיח כי הבניין שלכם יקבל את האישור המתאים אתם צריכים לפנות אל היזם הטוב ביותר בשוק.

עליכם לקחת בחשבון כי ככל שתפנו אל יזם יותר טוב כך הוא ישיג את האישורים בצורה יותר מהירה וזהו משהו שאתם חייבים לחשוב עליו.

על כן אנחנו מציעים לכם לעשות הכול בכדי לבחור את היזם הטוב ביותר ולא להתפשר על הנושא הזה.

מדוע כדאי לדיירים לקבל ייעוץ משפטי בעת תכנית תמ”א 38?

לכאורה האינטרסים של הדיירים, היזם והקבלן באותו מקום ואין סתירה בהם. אך בפועל יכולים להיות חילוקי דעות בעיקר בין היזם ובין הדיירים ועל כן ההמלצה לדיירים היא לקבל ליווי צמוד של עורך דין בהליך אשר ייצג אתם מול היזם והקבלן ואשר יבטיח כי האינטרס של הדיירים נשמר. ראו גם: קבלן גמר

עורך דין ישים לב על איזה חוזה אתם חותמים ומה הם הזכויות שלכם תחת אותו חוזה ויבטיח כי לא תקופחו וכי אף אחד לא יעבוד עליכם.

ההבדל מבחינת הדיירים בין פרויקט שמלווה על ידי עורך דין ובין פרויקט שלא הוא עצום ועל כן כדאי תמיד אבל תמיד לפנות אל עורך דין אשר ייצג אתכם בהליכים.

קבלן לביצוע עבודות תמ”א 38 >>

יש לכם שאלות? פנו אלינו בדף צור קשר >>

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!